Sikur fundi i Botës të mbërrijë, Barcelona duhet të fitojë

Ish- mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Luis García mendon se kampioni i Spanjës duket të fitoj me çdo kusht sot ndaj Real Madridit.

“Kjo është ndoshta ndeshja më e rëndësishme në botë Gjithkush e shikon këtë. Ky takim është i rëndësishëm për të dy ekipet dhe tifozët e tyre”, ka deklaruar ai.

“Real Madrid aktualisht është gjashtë pikë para Barcelonës. Barcelona duhet të fitojë me çdo kusht. Pra, kjo do të jetë një lojë shumë emocionuese”, ka theksuar ai.