Barcelona në merkato, ka 3 blerje prioritet

Barcelona e ka përgatitur strategjinë që duhet të ndjekë në merkaton e transferimeve të këtij viti që do të zgjasë deri në 5 tetor për shkak të ndryshimit të kalendarit si pasojë e pandemisë Covid 19. Drejtuesit e klubit blaugrana ia kanë prezantuar planin e tyre Ronald Koeman i cili ka dhënë miratimin e tij

Vazhdoni leximin →

Sikur fundi i Botës të mbërrijë, Barcelona duhet të fitojë

Ish- mesfushori i Barcelonës dhe Spanjës, Luis García mendon se kampioni i Spanjës duket të fitoj me çdo kusht sot ndaj Real Madridit. “Kjo është ndoshta ndeshja më e rëndësishme në botë Gjithkush e shikon këtë. Ky takim është i rëndësishëm për të dy ekipet dhe tifozët e tyre”, ka deklaruar ai. “Real Madrid aktualisht

Vazhdoni leximin →

Rudi Garcia në Marsejë në limitet e durimit sipas L’Equipe

Është një peridhë e keqe për trajnerin Rudi Garcia.  Edhe gazeta e njohur franceze “L’Equipe” nuk e kursen trajnerin e Olimpikut të Marsejës, skuadër që ka pësuar 2 humbje në 3 ndeshjet e fundit.  I ardhur në mesin e tetorit për të zëvëndësuar Frank Pasi, Garcia nuk arriti të realizonte kthesën e shumëpritur në Marsejë. 

Vazhdoni leximin →