Hajde besoje pronarin kinez të Milanit: Nuk kam falimentuar

Mediumet italianë kanë publikuar lajmin se pronari i Milanit, biznesmeni Jonghon Li, ka falimentuar, por, sidoqoftë, ai u prononcua, dje, duke theksuar se ky informacion nuk është i vërtetë. “Gjatë dy ditëve të fundit, disa informacione me të dhëna të pasakta po e dëmtojnë Milanin, biznesin tim, mua dhe familjen time. Qëkur e kam blerë

Vazhdoni leximin →

Iniesta nënshkroi “kontratë të përjetshme”, por këta kinezët ..

Kapiteni i Barcelonës, Andres Iniesta, sikurse dihet, nënshkroi kohët e fundit një “kontratë të përjetshme” me Barcelonën, duke hyrë në histori si futbollisti i parë që nënshkruan një kontratë të këtij lloji. Por disa klube, sidomos, ata nga Kina, janë gati që të japin shuma marramëndëse që t’ia prishin mendjen Iniestës. Sidoqoftë, sikurse shkruan gazeta

Vazhdoni leximin →

Çfarë loje bën Milani me Gatuzon?Firuan milionat e bujshme  kineze…

Shumëkush është i bindur se Xhenaro Gatuzo është vetëm një zgjidhje  përkohshme, ndërkohë që vetë “rosonerët” thonë se ai është një zgjidhje afatgjate. Kështu që, vetvetiu, lind pyetja sesa e vërtetë është kjo? “Kalçomerkato” shkruante, dje, se krerët e klubit të “San Siros”, janë takuar, ditët e fundit, me përfaqësuesit e një trajneri që do

Vazhdoni leximin →