Italia, kohë largimesh, radha i erdhi Xhorxho Kielinit?

Ndeshja me Suedinë duket se do të jetë e fundit me fanelën e kombëtares italiane edhe për Xhorxho Kielinin. Është vetë qendërmbrojtësi i Juventusit që ka pranuar se ekziston mundësia që ai t’i bashkohet Bufonit, De Rosit dhe Barxalit përsa i përket dhënies së lamtumirës Të Kaltërve’, ‘e kisha menduar që të tërhiqesha nga Kombëtarja

Vazhdoni leximin →

Kielini: Bonuçi do të më mungoj,  e doja me shume se Bufonin

Luftëtari nr.1 dhe një nga shtyllat kryesore të mbrojtjes së Juventusit, Xhorxho Kielini, e pranon hapur se atij do t’i mungojë Leondardo Bonuçi që, tanimë, është transferuar për te Milani. Kielini dhe Bonuçi njihen mjaft mirë dhe partneriteti i tyre u ka sjellë rezultate të shkëlqyera si te Juventusi, ashtu edhe te përfaqësuesja italiane. “Bonuçi?

Vazhdoni leximin →

Chiellini-Suarez nuk “hajnë veshët”, bëjnë paqe me ..fanelat!

Giorgio Chiellini e Luis Suarez e kanë lënë përfndimisht pas krahëve incidentin mes tyre në Botërorin e Brazilit kur uruguajani kafshoi në shpatull mbrojtësin italian një ngjarje kjo që përvec ndëshkimit të Suarez, siollo edjhe një sërë polemikash Në sfidat cerekfinale të Ligës së Kampioneve mes Barcelonës dhe Juventusit, dy futbollistët nënshkruan ‘traktatin e paqes’.

Vazhdoni leximin →

A prishet bunkeri juventin pa praninë e Kielinit

Giorgio Chiellini është dëmtuar dhe nuk do të jetë i gatshëm, pasi në fundjavë doli nga fusha i dëmtuar. Chiellini nuk do të jetë i gatshëm ndaj kuqezinjve, por mund të aktivizohet në ndeshjen e kthimit në Champions League përballë Portos dhe ky mund të jetë një ngushëllim për tifoet dhe Alegrin. Barzagli, Bonucci, Benatia

Vazhdoni leximin →