Juventus, dëgjoje Kielinin sepse nuk mjafton vetëm Dibala për të qenë ekipi i madh

“Kjo nuk është një skuadër e vërtetë”, ishin fjalët që u “transkriptuan” nga buzët e Xhorxho Kielinit duke folur me Masimiliano Alegrin gjatë ndeshjes Juventus-Empoli (0-1). Me largimin e Kristiano Ronaldos, “Zonja e Vjetër” është edhe më pak ekip i madh, të paktën përsa i përket personalitetit dhe mentalitetit fitues, ndërsa lajmet kryesore në mediat

Vazhdoni leximin →

Përse Bonuçi e Kielini nuk hanë makarona për Championsin?!

Dihet se “pasta” është një specialitet i kuzhinës tradicionale italiane dhe Leonardo Bonuçi kishte të drejtë kur ngacmonte anglezët se “ju duhet ende që të hani shumë makarona që të na mundni”. Dakord, Italia fitoi Kampionatin Europian duke mundru Anglinë pas penalltive në “Uembli”, por gjithsesi, duket se Bonuçi apo Kielini nuk hanë aq shpesh

Vazhdoni leximin →