Këpucë kundër racizmit, beteja e Kevin Prince Boateng

Blerja e re e skuadrës së Monzas, Kevin Prince Boateng prezantoi këpucët me të cilat do të zbresë në fushën e lojës në këtë sezon me një mesazh kundër racizmit teksa në to shkruhen frazat ‘No Racism’ dhe ‘Black Lives Matter’. ‘Nuk do të ndalem-shkruante Boateng në një postim të tij në rrjetet sociale-këto këpucë

Vazhdoni leximin →

Sanço me këpucë si “Shalke”, dy ngjyra në dy pjesë loje

Nuk mendohet aspak se kishte ndonjë synim “diversionist”, por ndoshta ka qenë rastësi, apo tekë njerëzore. Xhejdën Sanço spikati (paksa me vonesë) në ndeshjen e Dortmundit ndaj Augsburgut, për këpucët që veshi gjatë 90 minutave në startin e Bundesligës. Në pjesën e parë, talenti i ri anglez kishte mbathur një palë me ngjyrë tërësisht të

Vazhdoni leximin →

Ronaldinjo do t’i veshë përsëri këpucët e futbollit!

Ka mundësi që legjenda braziliane e futbollit, Ronaldinjo, ta rifillojë karrierën e tij në fushë në një klub maltez, njoftojnë disa mediume të këtij ishulli mesdhetar, sipas të cilëve, futbollisti i njohur brazilian po zhvillon bisedime me klubin maltez, Birkirkara, drejtori teknik i të cilit, Majkëll Valensia, paralelisht po bën përpjekje që të gjejë sponsor

Vazhdoni leximin →

Panik midis tifozëve, ç’ishte kjo deklaratë e Lionel Mesit?!

Megaylli i Barcelonës dhe i Argjentinës, Lionel Mesi, mbas ndeshjes së fundit të La Ligës, i bëri tifozët që të shqetësohen shumë, pasi deklaroi se ai ka në plan që “t’i varë në gozhdë” këpucët e futbollit! Mbas fitores së thellë 8-2 të Barcelonës në ndeshjen ndaj Hueskës së sapongjitur në konkurrimin elitar spanjoll, në

Vazhdoni leximin →