Vogelushja kerkon ndihmen e Kerrit, per kepucet e modelit ‘Curry 5s’.

Modeli i kepuceve sportive ‘Curry 5s’ ekzistojne vetem per meshkuj femije e te rritur, por ato duket se kane terhequr vemendjen edhe te nje vajze te vogel. Behet fjale per Rajli Morrison e cila e beri ankesen e saj te vete ylli i Golden Stejt Uorriors. I ati i vogelushes ishte ai  qe e publikoi kerkesen e se bijes ne rrjetet sociale dhe qe tashme po ben xhiron e botes.

Stiven Kerri nuk qendroi indiferent, perkundrazi iu pergjigj menjehere vogelushes. ‘Hyra menjehere ne kontakt me drejtuesit e kompanise prodhuese te kepuceve dhe po sistemojme gjerat. Do te mundesoj qe te kesh ne avance edhe kepucet e modelit 6-shkruante Stiven Kerri ne profilin e  tij ne rrjetin social Twitter.

Sfidanti.al