Bajerni bën gati 93 milionë euro për Harri Kejnin

Bavarezët ende shpresojnë që ta marrin sulmuesin e madh anglez, ndonëse mediat bavareze tregojnë për një problem. Ky problem është se (sipas këtyre mediave) Harri Kejn nuk ka kërkuar që të largohet nga Totenhemi, një kërkesë që do ta detyronte klubin anglez që të pranonte. Gjithsesi, Bajerni ka shpresë dhe besohet se ka përgatitur një

Vazhdoni leximin →

Nëse Reali merr Mbapenë, ku do të shkojë Harri Kejni?!

Nuk është se mungojnë admiruesit për të, por gjithsesi duket se planet ndryshojnë. Lajmet në media ishin që Harri Kejn dhe Reali i Madridit ishin shumë pranë, dhe se duhej krijuar “simbioza” me Totenhemin për të realizuar transferimin. Klubi spanjoll ishte gati të hidhej për kapitenin e Anglisë, dhe shifrat fliteshin nga 80 deri në

Vazhdoni leximin →

Totenhemi mendon për Sançon pas largimit të Harri Kejnit

Nuk është i njëjti rol, pasi i dyti është qendërsulmues, ndërsa i pari është lojtar ofensiv i krahut. Gjithsesi, Totenhemi mendon se duhet të forcohet dhe këtë duhet ta bëjë nëpërmjet Xhejzën Sanços së Mançester Junajtidit. “Djajtë e kuq” e morën për 73 milionë paundë stërlina, ndërsa Spërsat janë gati të japin 50 milionë paundë

Vazhdoni leximin →

Kejn apo Mbape, ikja e Benzemasë prishi planet e Realit

Llogaria ishte që sulmuesi francez të vazhdonte sezonin e ardhshëm, së bashku me Rodrigon e Vinisiusin. Trajneri Ançeloti kishte plane të tilla për vitin “e ri”, veçse Karim Benzema u largua për në Arabinë Saudite, duke e ditur pasigurinë që do të kishte në Madrid. Reali tashmë është përpara dilemës, të cilën ndoshta e ka

Vazhdoni leximin →