Mbappe takohet me Macron, Al Khelaifin dhe emirin e Katarit

Kilian Mbappe ka arritur për takimin e tij me presidentin e Francës, Emanuel Makron, presidentin e PSG-së, Naser Al Khelaifin dhe emirin e Katarit. Thuhet se PSG nuk do të provojë ta bind Mbappen për të nënshkruar një kontratë të re në Paris. Drejtori sportiv i Bayernit: Alonso më ka refuzuar, nuk kemi hequr dorë nga titulli. Ndryshimi i mendjes së Mbappes as që

Vazhdoni leximin →

Julian Draxler në Katar, UEFA nis hetim

PSG transferon një lojtar tjetër në Katar pasi e bëri një gjë të tillë me Marco Verattin pak ditë më parë. Ishte radha e Julian Draxler për të marrë dritën jeshile të largimit ngë Ligue 1 për 20 milionë euro ndërsa lojtari gjerman nënshkroi një kontratë 2-vjeçare me Al-Ahli. Draxler numëron 198 ndeshje me PSG

Vazhdoni leximin →

Marco Verrati i jep lamtumirën PSG-së

Aventura e Marco Verrattit te Paris Saint Germain ka përfunduar tashmë, pas më shumë se 11 vitesh te kryeqytetasit francezë. Mesfushori 30-vjeçar italian nuk bën pjesë në planet e trajnerit Luis Enrique dhe klubi francez ka arritur marrëveshjen me Al Arabin në Katar, për të shitur Verrattin për shifrën e 45 milionë eurove, plus bonuset.

Vazhdoni leximin →

Tifozët në Katar thumbojnë Gjermaninë me … Ozilin!

Përfaqësuesja gjermane ka zgjedhur një mënyrë të sajën origjinale për të protestuar ndaj FIFA-s (dhe Katarit) për moslejimin e shiritit të kapitenit me ngjyrat në mbrojtje të homoseksualëve. Lojtarët kanë zënë gojën me dorë me nënkuptim censurën, por kjo nuk u ka pëlqyer një pjese të tifozëve të Katarit. Ata janë shfaqur në stadium me

Vazhdoni leximin →