Julian Draxler në Katar, UEFA nis hetim

PSG transferon një lojtar tjetër në Katar pasi e bëri një gjë të tillë me Marco Verattin pak ditë më parë. Ishte radha e Julian Draxler për të marrë dritën jeshile të largimit ngë Ligue 1 për 20 milionë euro ndërsa lojtari gjerman nënshkroi një kontratë 2-vjeçare me Al-Ahli. Draxler numëron 198 ndeshje me PSG ku u transferua në vitin 2017 ndërsa shënoi 26 gola me parizienët.

Gjatë karrierës së tij ai luajti edhe për Ëolfsburg dhe Schalke. Menjëherë pas njoftimit të këtij transferimi, Marca bëri të ditur se UEFA ka nisur një hetim ndaj PSG-së.

sfidanti.al