Interi ia gjen ilaçin 6 futbollisteve, kurse me Ikardin…vesh më vesh..

Interi i Milanit njoftoi zyrtarisht se ka vazhduar bashkëpunimin me gjashtë lojtarë të tij. Kontrata të reja siguruan Antonio Kandreva, Zhoao Miranda, Dalbert, Matias Vesino, Marsela Brozoviç dhe Roberto Galjardini. Mbrojtësi Miranda do të qëndrojë në “Xhuzepe Meaca” deri më 2020, Kandreva – 2021, Vesino dhe Brozoviç deri më 2022, ndërsa Dalberti dhe Galjardini deri

Vazhdoni leximin →

Konte pa frena: Objektiv tjetër – një futbollist me klas i Interit

Meidumet italianë shkruajnë se në “Xhuzepe Meaca” ka mbërritur një ofertë nga kampioni i Anglisë. Antonio Konte i Celsit, deri tani, ka sjellë në “Stemford Brixh” katër lojtarë të rinj, Vili Kabaljero (Mançester Siti), Antonio Rudiger (Roma), Tijem Bakajoko (Monako) dhe Alvaro Morata (Real Madrid). Sidoqoftë, para ka akoma dhe Konte dëshiron që të ketë

Vazhdoni leximin →