Çfarë mendon familja Glejzër? Man. Junajtidit mund t’i hiqen pikë!

Rregullat e Premier Ligës qenkan që mund të pasojnë ndëshkime të ashpra kur nuk arrin të përmbushësh detyrimet për organizimin e një ndeshjeje. Mançester Junajtid rrezikon shumë pasi tifozët pushtuan stadiumin “Old Traford” dhe ndaluan që të luhej ndeshja ndaj Liverpulit. Ndëshkimi mund të jetë me heqje pikësh në renditje nga ana e Premier Ligës,

Vazhdoni leximin →

Geri Nevil: Tifozë të të gjithë Anglisë, bashkohuni!

Një nga legjendat e Mançester Junajtidit të brezit të drejtuar nga Sër Aleks Ferguson, Geri Nevil, ka deklaruar se opinionist i “Skaj Sportit” se tifozët në Angli duhet të jenë të bashkuar në protestat e tyre kundër pronarëve të klubeve që kanë ide që mund të vjedhin futbollin. “Ky është një paralajmërim për të gjithë

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtid, 10 000 tifozë bëjnë gati protestën kundër familjes Glejzër

Suksesi në fushën e lojës duke qenë pranë finales së Ligës së Europës nuk ia ka ndërruar mendjen publikut. Tifozët e Mançester Junajtidit janë gati për një protestë të fuqishme pranë stadiumit “Old Traford”, ndërsa nuk u ka kaluar zemërimi për “proçkën” e bërë nga drejtuesit dhe sidomos nga pronarët, familja amerikane Glejzër, që deshën

Vazhdoni leximin →

Man. Junajtid interesohet për Kumbullën, 27 milionë euro janë çmim i mirë!

Nuk do ta ketë të vështirë të kthehet në këto kulme. Marash Kumbulla ishte menjëherë një sukses për Romën, sapo firmosi për klubin e Serisë A, ndërsa potenciali i tij ka zgjuar interesim edhe në ishullin ku u shpik futbolli modern. Mançester Junajtid interesohet për shërbimet e mbrojtësit të kombëtares shqiptare, siç raportojnë mediat britanike

Vazhdoni leximin →

Mos vallë familja Glejzër shet Mançester Junajtidin? Vlera 4 miliardë paundë stërlina!

Prej kohësh janë në luftë me tifozët e tyre, madje që kur hodhën kandidaturën për të blerë klubin. Atëherë, miliarderët e familjes amerikane Glejzër, morën 700 milionë paundë stërlina borxh nëpër banka për të blerë aksionet, një detyrim që mbetet ende i lartë, plot 455 milionë paundë stërlina, pra nuk është paguar as gjysma. Duket

Vazhdoni leximin →