Majemi përballon Jokiçin dhe fiton finalen e dytë!

Majemi tregon edhe një herë se nuk është rastësisht në finalet e NBA. Hits kaluan shpejt disfatën në ndeshjen e parë dhe në të dytën të luajtur pot ë shtëpinë e Denver fituan 111-108, duke barazuar serinë e pëtgjithshme. Për herë të parë në këtë sezon, paraqitja e radhës spektakolare e Nikola Jokiç nuk i

Vazhdoni leximin →

Nikola Jokiç udhëheq Denverin drejt fitores duke vendosur disa rekorde!

Përfundimi ishte i pritshëm edhe pse misteri mbetej. A do të mundej Denveri të vazhdonte marshimin triumfal të deritanishëm në plej ofin e basketbollit amerikan, ndërsa përballë kishte një Majemi tepër luftarak? Për momentin, përgjigja është “Po”, pasi skuadra nga Kolorado fitoi sfidën e parë të Finaleve të Mëdha për titull. Rezultati në Arenën shtëpiake

Vazhdoni leximin →

Denveri dhe Jokiçi janë favoritë për titullin në NBA

Natyrisht, ndeshjet duhet të luhen në parket, dhe është e kotë që të bazohesh tek parashikimet, por këto gjithmonë bëhen. Denver Nagets cilësohet skuadra favorite për të fituar titullin në NBA, ndonëse rivali në finale është i fortë, Majemi Hit. Ndeshja e parë finale do të luhet në Denver mëngjesin e sotëm sipas orës së

Vazhdoni leximin →

Pyetja në NBA është: Si do të ndalet Nikola Jokiçi?!

Basketbollisti nga Serbia po luan në një nivel që kampionati amerikan e ka parë rrallë herë, dhe vetëm nga lojtarë si Xhordan, Lebron, Bërd apo Çembërlen, ndonëse ky i fundit ishte tjetër tip ylli. Nikola Jokiç e udhëhoqi Denverin në Finalen e Madhe të NBA-së, ku po pret rivalin (Majemi ose Boston), ndërsa Lejkërsat u

Vazhdoni leximin →

Kush fiton, Nikola Jokiç apo dyshja Lebron-Dejvis?!

Dueli i finales së Konferencës Perëndimore në NBA në letër do të cilësohej diçka e përfunduar, por e vërteta dihet që është ndryshe. Denver Nagets ishte vërtet skuadra më e mirë perëndimore në basketbollin amerikan, dhe Los Anxhelos Lejkërsat mezi hynë në plej in, por gjithsesi forma e ekipeve nuk është shumë larg njëra-tjetrës. Denveri

Vazhdoni leximin →