Japoni, kampionati me tifozë në stadium në 10 korrik

Divizioni më i lartë i futbollit japonez J-League do të rinisë në 4 korrik me sfidën mes kampionëve në fuqi të Yokohama Marinos dhe Uraës Reds në Saitama  Stadium, 4 muaj pas ndërprerjes për shkak të coronavirusit. Lega Japoneze e Futbollit bëri të ditur programet e rishqyrtuera dhe të korrektuara për të 3 divizionet e

Vazhdoni leximin →

Formula 1 humbet 3 gara; në Singapor, Azerbajxhan dhe Japoni

Botërori i Formula 1 i vitit 2020 nuk do të ketë ndalesë në Singapor, Suzuka dhe Baku. Organizatorët e garës në Marina Bay zyrtarizuan tërheqjen nga zhvillimi i saj për këtë sezon për shkak të masave kufizuese të vendosura për shkak të pandemisë coronavirus. ‘Shëndeti i personave të përfshira është vënë në plan të parë-komentoi

Vazhdoni leximin →

Japonia mbetet pa Olimpike, por në maj kthehet futbolli

Për momentin është një hipotezë optimiste e diktuar nga shpresa. Por një ditë pas vendimit zyrtar për shtyrjen e Lojërave Olimpike të Tokios, dicka të bën përshtypje;Lega e Futbollit profesionist në Japoni bëri të ditur se kampionati I Divizionit të Parë do të rifillojë në 9 maj pas një periudhe pushimi prej më shumë se

Vazhdoni leximin →

Iniesta pa kufij, me Vissel Kobe fiton Superkupën e Japonisë dhe titullin e 37 në karriere

Andres Iniesta është në catinë  e Japonisë. Mesfushori I Vissel Kobe festoi fitoren e Superkupës Japoneze pas finales së fituar kundër Yokohama Marinos pas ekzekutimit të 11 metërshave. Për spanjollin bëhet titulli I 37 në kërrierën e tij të shkëlqyer. Ishte kjo një fitore që erdhiu pas barazimit 3-3 të regjistruar pas kohës së rregullt

Vazhdoni leximin →

MotoGP, Markez thyen tabunë, pole position në Japoni

Mark Markez thyen tabunë dhe fiton pole position në Cmimin e Madh të Japonisë në Botërorin e MotoGP, dicka që i mungonte në karrierën e tij. Piloti spanjoll, i saposhpallur kampion bote për herë të 8, dominoi provat zyrtare të kësaj ndalese të zhvilluar në pistën e Motegit duke e përshkuar atë me kohën 1

Vazhdoni leximin →