Baxhio legjendar: Jam i befasuar, tifozët ende më duan

Të gjithë ata që i kanë ndjekur, rrregullisht, zhvillimet në fushën e futbollit, me siguri që e mbajnë mend magjistarin italian të topit, Riberto Baxhio që, me lojën e tij me përfaqësuesen dhe disa ekipe të Italisë, ka lënë gjurmë të thella, si në futbollin evropian, ashtu edhe në atë botëror. Baxhio, nesër, mbush 50

Vazhdoni leximin →

Mjafton  edhe një gol për të festuar kundër Xhenoas

Roma e ka nisur me fitore vitin 2017. Djelmsohat e Luciano Spallettit e mposhtën 1:0 si mysafirë Genoan, duke vazhduar kështu me formën e mirë në Serie A, transmeton Gazeta Express. Goli i vetëm në këtë takim u shënua në minutën e 36’të. Armando Izzo shënoi në portën e tij për t’ia dhuruar tri pikë

Vazhdoni leximin →

Bufoni jep autografe edhe në mes të ndeshjes!

Të shtunën e kaluar, përfaqësuesja e Italisë nuk pati ndonjë problem në ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës, Rusi-2018, me atë të Lihtenshtainit (4-0), kështu që as Xhixhi Bufoni nuk pati shumë punë me topin. Sidoqoftë, portieri i famshëm italian i befasoi edhe një herë tifozët anekënd botës, pasi ai dha autograf edhe në mes

Vazhdoni leximin →