Nata e Fishekzjarrëve ndërpret ndeshjet në Angli e Irlandë, rrezikohen lojtarët!

Në të vërtetë patën arsye për të festuar, por nuk bënë pikërisht kështu. Ishte Nata e Fishekzjarreve, që kremtohet sidomos në Britaninë e Madhe, por përtej ceremonive zyrtare me koreografi të shkëlqyer, në rrugë e madje në stadiumi pati krejt tjetër gjë. Ndërsa protestuesit u përplasën me policinë duke lëshuar fishekzjarrë, as tifozët e futbollit

Vazhdoni leximin →

De Biazi merr frymë në Irlandë, Azerbajxhani barazon 1-1

Ndoshta nuk do të realizojë mrekulli të tjera siç ishte fitorja në Portugali dhe në miqësoren ndaj Francës në “Elbasan Arena”. Xhani De Biazi nuk është në stolin e Shqipërisë, me të cilën arriti në finalet e Euro 2016-ës, por tek Azerbajxhani, që ka vetëm 1 fitore në 13 ndeshjet e fundit. Gjithsesi, barazimi 1-1

Vazhdoni leximin →

MekGregor, mjeshtri i ringut që mposhti edhe varfërinë

Konor MekGregor, para disa ditësh u bë personi i parë që mban brezat në të dy kategoritë e UFC (Ultimate Fighting Championship), pasi mundi me KO në raundin e dytë, kampionin e peshave të lehta, Edi Alvarez. Në një intervistë të fundit, boksieri irlandez ka treguar vështirësitë që kishte përballuar, për të arritur këto suksese,

Vazhdoni leximin →