Reali duhet të trembet për Bejlin në ndeshjen ndaj Uellsit!

Britanikët shpesh ngatërrojnë futbollin me regbinë, edhe pse në shumicën e herëve pa të keq. Gjërat bëhen më serioze nëse në stolin e një skuadre është një specialist i ashpërsisë si Roi Kin. Ish-mesfushori i Mançester Junajtidit, sot ndihmëstrajner i Irlandës në krah të Martin O’Nillit, deklaroi se irlandezët duhet të kenë vetëm një plan

Vazhdoni leximin →

Këta janë vërtet heronj, fitorja e parë në … 111 vjet!

Çikago do t’i ketë në kujtesë përjetë këto ditë. Brenda javës, skuadra qytetëse e futbollit amerikan, Çikago Kabs, fitoi titullin kampion (Serinë Botërore) për herë të parë pas 108 vjetësh. Krenaria dhe ekzaltimi ishin të jashtëzakonshëm dhe krejtësisht të ligjshëm. Por, le të presim dhe të dëgjojmë mrekullinë e dytë. Në të njëjtin stadium “Fusha

Vazhdoni leximin →