Premier League, futbollistët pushime në Ibiza pavarësisht Covidit

Pandemia coronavirus vazhdon të kërcënojë shoqërinë. Rastet që janë shtuar në ditët e fundit në Spanjë kanë rritur jo pak shqetësimin, por kjo mesa duket nuk I ka penguar disa futbollistë të Premier League që të shkojnë në drejtim të vendit iberikm për të kaluar disa ditë pushimesh. Sipas tabloidit britanik, ‘Daily Mail, lojtarët e

Vazhdoni leximin →

Malkom me pushime në Ibiza me të dashurën dhe miqtë e tij

Barcelona tashmë i ka mbyllur llogaritë me kampionatin spanjoll edhe pse ka edhe një ndeshke të për t’u zhvilluar këtë fundjave. Për këtë arsye futbollistët e skuadrës së parë i shfrytëzuan në maksimum 3 ditët që kishin pushim përpara kthimit në stërvitje. Disa prej këtyre lojtarëve vendosën që të largoheshun nga Barcelona për t’i kaluar

Vazhdoni leximin →

Frike per Fenomenin Ronaldo; ne spital me polmonit

Ka ankth te madh per Fenomenin Ronaldo.  Braziliani, qe eshte me pushime ne Ibiza ku ka nje shtepi ne pronesi u shtrua me urgjence ne spital diten e premte ku u diagnostikua me polmonit. Ne te njejten dite, Ronaldo u transferua ne Kliniken Nuestra Senora del Rosario ku eshte ne terapi intensive. Gjithsesi lajmi i

Vazhdoni leximin →

Marko Borriello, pushime don zhuanesh ne Ibiza

Marko Borrielo shfaqet ne nje forme te shkelqyer nen diellin e Ibizas ku sulmuesi italian po kalon pushime si nje playboy i vertete. Revista e perjavshme ‘Chi’ ka publikuar foto te futbollistit qe per momentin nuk ka skuader qe nga largimin nga SPAl, ne ishujt Baleare ku festoi edhe 36 vjetorin e tij te lindjes.

Vazhdoni leximin →

Mesi ende me pushime; ylli argjentinas ndodhet ne Ibiza

Lionel Mesi, bashkeshortja e tij Antonela e femijet, vijojne pushimet e tyre dhe prej ditesh ata gjenden me Ibiza. Ylli i Barcelones eshte pare shpesh ne plazh duke marre rreze dielli apo duke notuar, por kete radhe ata jane pikasur ne nje restorant te famshem te ishullit. Ne ate restorant, Mesi rastisi me persona te

Vazhdoni leximin →

Ibiza, ‘Meka’ e pushimeve te te famshemve

Ibiza dhe Formentera jane vendet qe preferohen per pushime nga personat e famshem, sidomos sportistet. Cdo vere emra te njohur te disiplinave te ndryshme sportive, sidomos futbollit shkojne ne keto dy vende per t’u relaksuar dhe per te rifituar energjite per sezonin pasardhes. Leo Mesi, Rafael Nadal, Paris Hilton, Alesandra Ambrozio apo Horge Lorenco jane

Vazhdoni leximin →

Fabregas e Daniela, feste per martesen ne Ibiza

Keto dite ishin festive per Sesk Fabregas dhe Daniela Seeman. Pasi kryen ceremonine zyrtare te marteses ne 15 maj, mesfushori i Çelsit dhe bashkeshortja e tij bukuroshe organizuan festen e rastit ne Ibiza. Te pranishem ne kete feste ishte edhe miku i tij Lionel Mesi me bashkeshorten Antonela qe nga ana e saj ka krijuar 

Vazhdoni leximin →