Maradona më në fund e pati Topin e tij të Artë!

Në 1986 fitoi një trofe të tillë, por jo nga “Frans Futbolli”. Atë vit, Topin e Atë të revistës franceze e fitoi sulmuesi ukrainas i Bashkimit Sovjetik, Igor Belanov, ndërsa Diego Armando Maradona fitoi Topin e Artë të Kupës së Botës në Meksikë, si lojtari më i mirë i saj. Argjentinasi u shpall kampion i

Vazhdoni leximin →

Mesi dhe Benzema janë favoritët për Topin e Artë!

Edhe fatin e ka me vete, por dihet se kjo u ndodh më të mirëve. Lionel Mesi është në formë të shkëlqyer të paktën me Argjentinën këtë sezon, dhe cilësohet si favoriti për të fituar përsëri Topin e Artë të “Frans Futbollit”. Kapiteni “albiseleste” shënoi një gol jo të zakonshëm, me fat, ndërsa kombëtarja e

Vazhdoni leximin →

Ronaldo do Këpucën e Artë, por çfarë thonë bastet?!

“Unë do të shpallem golshënuesi më i mirë i La Ligës, do të jem “Piçiçi” (Pichichi)”. Këto mësohet se kanë qenë fjalët që kanë dalë nga goja e Kristiano Ronaldos, thënë në dhomën e zhveshjes përpara shokëve të skuadrës. Ylli i Realit nuk do ta kishte për herë të parë këtë trofe, por gjendja këtë

Vazhdoni leximin →