Tjetër humbje për kampionët e La Liga, Valladolid fiton 3-1

Në pritje vetëm për të marrë trofeun e kampionit në La Liga, Barcelona duket se ka marrë përpara kohe pushimet. Që pasi siguroi matematikisht titullin, skuadra e drejtuar nga Ksavi Hernandez shënoi humbjen e dytë radhazi në kampionatin spanjoll, duke u mundur 3-1 në fushën e Vajadolid. Ndeshja nisi menjëherë keq për kampionët spanjollë, që

Vazhdoni leximin →

Në Spanjë thonë se me një Vinisius të tillë, Reali humbet!

Shprehja më e saktë e mediave iberike ishte se Madridi ka nevojë që lojtari më i talentuar dhe më vendimtar që ka, duhet të jetë në formë: “Kur Vinisius humbet, Reali humbet!” Kjo është fjalia që përmbledh gjithçka, dhe që tregon paraqitjen që sulmuesi brazilian bëri në stadiumin e Betisit. Sipas të përditshmeve të Madridit,

Vazhdoni leximin →