Aventura e Putin në hokej; 8 gola dhe… rrëzim mbi akull

Vladimir Putin dihet se është një admirues i flaktë i hokejit mbi akull dhe sa herë vesh patinat për të luajtur ndeshje të këtij sporti, i merr gjithnjë seriozisht gjërat. Presidenti rus e tregoi këtë edhe ndaj ish lojtarëve të National Hockey League gjatë një ndeshjeje-event në Bolshoy Ice Dome në Soçi. Putin kishte veshur

Vazhdoni leximin →

Justin Bieber në Milano; para koncertit pak…hokej

Këngëtari idhull i adoleshentëve, Justin Bieber fundjavën e kaluar ishte në Milano për të dhënë një nga koncertet e tij. por përpara se të ngjitej në skenë për të argqëtuar të rinjtë në Autodromin e Monzës, ylli i muzikës pop vendosi t’i dedikohet sportit dhe pikërisht hokejit. Kështu ditën e shtunë, artisti kanadez kontaktoi skuadrën

Vazhdoni leximin →

Shvajni dhe Ana kanë gjetur parajsën pas kalimit në Amerikë

Bastian Shvajnshtajger kaptoi Atlantikun për të vazhduar profesionin e tij, futbollin, por në Amerikë gjeti vërtet Amerikën. Së bashku me gruan e tij të bukur, Ana Ivanoviçin, veterani gjerman po shijon kënaqësitë që të jep jeta thuajse prej pensionisti falë “trashëgimisë nga Europa”, ndërsa futbollin amerikan duket se e ka “bukë e djathtë”. Nuk mund

Vazhdoni leximin →