Hënesi kritikon Anglinë për paratë arabe dhe amerikane, por i bën thirrje Bundesligës që t’i fitojë ato para!

Në Gjermani thonë që kur flet ai, dita cilësohet e mirë. Ka një mënyrë krejt të vetën Uli Hënesi sesi merret me gjërat dhe sesi kritikon, dhe pavarësisht sesa të drejtë ka, ai mbetet ish-presidenti i fuqishëm i Bajernit të Mynihut. Këtë herë, siç citohet nga “Abend Cajtungu”, Hënesi kritikon UEFA-n dhe Ligën e Kombeve

Vazhdoni leximin →