Nëse Reali merr Mbapenë, ku do të shkojë Harri Kejni?!

Nuk është se mungojnë admiruesit për të, por gjithsesi duket se planet ndryshojnë. Lajmet në media ishin që Harri Kejn dhe Reali i Madridit ishin shumë pranë, dhe se duhej krijuar “simbioza” me Totenhemin për të realizuar transferimin. Klubi spanjoll ishte gati të hidhej për kapitenin e Anglisë, dhe shifrat fliteshin nga 80 deri në

Vazhdoni leximin →

Kejn apo Mbape, ikja e Benzemasë prishi planet e Realit

Llogaria ishte që sulmuesi francez të vazhdonte sezonin e ardhshëm, së bashku me Rodrigon e Vinisiusin. Trajneri Ançeloti kishte plane të tilla për vitin “e ri”, veçse Karim Benzema u largua për në Arabinë Saudite, duke e ditur pasigurinë që do të kishte në Madrid. Reali tashmë është përpara dilemës, të cilën ndoshta e ka

Vazhdoni leximin →

Harri Kejn i thotë “Po” Realit, pritet akordi me Totenhemin

Karim Benzema do të ketë pasardhësin e duhur në “Santiago Bernabeu”. Sulmuesi francez largohet nga Reali, ndërsa në vend të tij vjen Harri Kejn. Mediat spanjolle raportojnë se kapiteni i Anglisë i ka thënë “Po” presidentit madrilen, Florentino Perez, ndërsa pritet një marrëveshje me klubeve. Totenhemi kërkon 110 milionë euro, ndërsa Reali shpreson të paguajë

Vazhdoni leximin →