Kombëtarja e plotë në grumbullimin e parë

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji. Grupi aktualisht nuk është i plotë, të gjithë futbollistët do të jenë gati shumë shpejt, për të nisur përgatitjet për miqësoret e fillim qershorit, përkatësisht ndaj Liechtenstein dhe Azerbajxhan. Atmosfera duket

Vazhdoni leximin →

‘The day after KO’; Lotito tërbohet, Lazio drejt një grumbullimi të gjatë?

Claudio Lotito është tërbuar, ai që donte me forcë rikthimin e kampionatit me iluzionin e titullit kampion, tani gjendet përballë një skuadre të copëtuar fizikisht, psikologjikisht  në kufirin e një krize nervore dhe me kualifikimin në Champions ende për të siguruar. Me të drejtë ai pretendon dhe dëshiron shpjegime për këtë gjendje. Post-sfida me Sassuolon

Vazhdoni leximin →