Inter, Godin drejt largimit; pranë akordit me Cagliarin

Diego Godin është shumë pranë largimit nga Interi. Mbrojtësi uruguajan është gati që të kalojë te Cagliari përfundimisht dhe falas duke përshëndetur në këtë mënyrë klubin zikaltër pas vetëm 1 sezoni. Emri i Godin, i cili nuk ka pasur asnjëherë një raport afektiv me trajnerin Conte, ditët e kaluara u lidh me ata të disa

Vazhdoni leximin →

Godin drejt largimit; te Atletico, MLS apo Lyon?

Diego Godin është shumë pranë largimit nga Interi. I ardhur në fillim të këtij sezoni, mbrojtësi 34 vjecar nuk ka mundur të bindë plotësisht Antonio Conten. Drejtuesit e klubit zikalër dëshirojnë të shesin kartonin e tij edhe për të kursyer te një pagë që është shumë e lartë për një futbollist që nuk është titullar(5

Vazhdoni leximin →

Ku ishe Godin, mbrojtësi që kalon dhe sulmuesit nga paga!

Mbrojtësi uruguaian me përvojë, Diego Godin, është tani edhe zyrtarisht pjesëtar i klubit milanez të Interit. Kapiteni i deritanishëm  Atletikos së Madridit erdhi në “Xhuzepe Meaca” të Milanos pa pagesë, pasi kontrata e tij me klubin madridas tanimë ka skaduar. Godini nënshkroi me Interin një kontratë trevjeçare dhe, sipas medias italiane, paga vjetore e këtij

Vazhdoni leximin →