Mjeshtri i ndeshjes për Bajernin ishte Serzh Gnabri

Kur nuk ke një Levandovski, dhe kur Çupo-Motingu tregohet më pak “Çupo-Moting) se zakonisht, atëherë duhen zgjedhje të tjera. Kështu ndodhi me Bajernin në fitoren 6-1 ndaj Verderit në Bundesligë, edhe pse humbi sulmuesin tjetër, Sadio Mane, që në minutën e 21-të. Gjithsesi në fushë ishte një futbollist tjetër, tepër i talentuar por hera-herës misterioz,

Vazhdoni leximin →

Gnabri pranë rinovimit me Bajernin, më në fund e kupton se do t’ia dyfishojnë rrogën!

Nëse i hedh një sy të kujdesshëm, skuadra bavareze këtë verë nuk është edhe aq në krizë. Trajneri Julian Nagelsman ka siguruar sulmuesin që donte, Sadio Manenë, po ashtu dy përforcime si Mazraui apo Gravenberhu, ndërsa kontratat dihet se janë rinovuar nga futbollistë të rëndësishëm si Manuel Nojer, Leon Gorecka, Xhoshua Kimih, Tomas Myler apo

Vazhdoni leximin →

Pas Abrahamit, edhe Gnabri e Pulishiç, zëvendësimin e Manesë tek Liverpuli po “e tjerrin” pak si shumë!

Emrat po fluturojnë nëpër ekrane dhe nëpër faqet e gazetave. Lajmi është që Liverpuli kërkon një “dhëndër” të ri, pasi “dhëndri” i vjetër, Sadio Mane, duket se po bën gati valixhet. Ndërsa Tami Abraham u betua se do të jetë ai që do të veshë fanelën e kuqe sezonin e ardhshëm, mediat flasin edhe për

Vazhdoni leximin →

Problemi i Bajernit nuk është se Gnabri e Toliso mund të ikin, por se me kë do t’i zëvendësojë!

Momenti duket shumë i vështirë, dhe për ta kaluar me sukses duhet kujdes i madh, aftësi parashikuese, bindëse, por edhe financiare. Nëse Bajerni i Mynihut do të arrijë të mbajë Robert Levandovskin, nuk duket se do të ndodhë kështu me Serg Gnabrinë dhe Korenten Tolisonë. Futbollisti gjerman dhe ai francez mund të largohen në verë,

Vazhdoni leximin →

Bajerni është në dilemë të madhe se ç’duhet të bëjë me Gnabrinë!

Si talent dhe potencial nuk diskutohet, dhe me skemat e sotme të ekipit përshtatet shumë mirë. Serg Gnabri është cilësuar gjithnjë një “shpresë” për Bajernin e Mynihut, veçse në moshën 26-vjeçare ai nuk është më lojtar për “U21), por është një burrë. Gjithsesi, lojtari i krahut ka marrë kritika për paqendrueshmërinë e tij, dhe flitet

Vazhdoni leximin →