Tottenham rrezikon gjobën më të çuditshme të historisë

Vetëm pak ditë pasi Evertonit iu hoqën dhjetë pikë për shkelje të rregullave financiare, Tottenhami mund të përballet me një dënim të ngjashëm. Siç raporton mediumi anglez The Times, Tottenham duhet të gjobitet për transferimin e futbollistit legjendar Jermaine Defoe në janar të vitit 2008, në të cilin mori pjesë agjenti i palicensuar Mitchell Thomas. Pothuajse

Vazhdoni leximin →

Juventus, 5000 Euro gjobë Buffonit për fraza blasfemie

Një gjobë prej 5000 Eurosh. Ky është dënimi i dhënë nga Gjykata Federale për Gianluigi Buffon për episodin blasfemisë në ndeshjen mes Parmës dhe Jiuventusit  të zhvilluar në 19 dhjetorin e vitit të kaluar. Në atë ndeshje portieri i Juventusit iu drejtua shokut të skuadrës Manolo Portanova duke përdorur një frazë me tone blasfemie që

Vazhdoni leximin →

Tottenham, gjobit futbollistët për festën e Krishtlindjes

Tottenham gjobiti Reguilon, Lo Celson dhe Lamelën për thyerje të normave të vendosur nga qeveria britanike për ditën e Krishtlindjes me futbollistët që u fotografuan së bashku duke darkuar  me një grup të madh personash ku ishte edhe futbollisti argjentinas i West Ham, Manuel Lanzini Në një komunikatë për shtyp, klubi londinez shprehu zhgënjimin e

Vazhdoni leximin →