Keiroz pyetet nga gazetari anglez për protestat në Iran, përgjigja: Shikoni ç’ndodh me emigracionin tek ju!

Nëse trajneri portugez do të duhej të kishte dhënë një përgjigje të qartë për çështjen, ai normalisht duhej të kishte dhënë dorëheqjen. i pyetur për protestat në Iran për të drejtat e grave, Karlos Keirozi padyshim që e kishte një mendim dhe si europian natyrshëm që është dakord me to, por duke qenë trajneri i

Vazhdoni leximin →

Gazetari danez kërcënohet me thyerje kamere në Katar!

Jemi në Katar, ku organizimi i një Botërori duket si diçka ekzotike. Shpesh në Perëndim janë përqëndruar më shumë tek problemet, si të drejtat e njeriut dhe vdekjet e punëtorëve që ndërtuan infrastrukturën, ndërsa një tjetër shmangie nga futbolli ishte ngjarja me gazetarin danez Rasmus Tantholt në Doha. Ai ishte në lidhje direkte me televizionin

Vazhdoni leximin →

Artikulli racist ndaj Ansu Fati, Dembele i bashkoher Griezmann në mbrojtje të 17 vjecarit

Kronika e gazetarit të ABC, Salvador Sostres për ndeshjen mes Barcelonës dhe Ferencvaros ka shkaktuar shumë polemika në Spanjë me Sostres që bëri disa krahasime raciste për Ansu Fati. I pari që reagoi ndaj artikullit ishte Antoine Griezmann që iu drejtua rrjeteve sociale për të denoncuar këtë artikull polemizues teksa theksoi: ‘Ansu është një djalë

Vazhdoni leximin →

Gazetari brazilian: Murinjo, tek Totenhemi vetëm prej emrit!

Quhet Mauro Sezar Pereira, punon në televizionin amerikan ESPN, por në redaksinë e Brazilit. Pereira ka lavdëruar shumë një trajner portugez, për të kritikuar një tjetër. i lavdëruari është Zhorge Zhezus, trajneri i Flamengos që fitoi kampionatin brazilian dhe Kupën Libertadores (e që u mund me shumë vështirësi nga Liverpuli në Kupën e Botës për

Vazhdoni leximin →