Artikulli racist ndaj Ansu Fati, Dembele i bashkoher Griezmann në mbrojtje të 17 vjecarit

Kronika e gazetarit të ABC, Salvador Sostres për ndeshjen mes Barcelonës dhe Ferencvaros ka shkaktuar shumë polemika në Spanjë me Sostres që bëri disa krahasime raciste për Ansu Fati. I pari që reagoi ndaj artikullit ishte Antoine Griezmann që iu drejtua rrjeteve sociale për të denoncuar këtë artikull polemizues teksa theksoi: ‘Ansu është një djalë

Vazhdoni leximin →

Gazetari brazilian: Murinjo, tek Totenhemi vetëm prej emrit!

Quhet Mauro Sezar Pereira, punon në televizionin amerikan ESPN, por në redaksinë e Brazilit. Pereira ka lavdëruar shumë një trajner portugez, për të kritikuar një tjetër. i lavdëruari është Zhorge Zhezus, trajneri i Flamengos që fitoi kampionatin brazilian dhe Kupën Libertadores (e që u mund me shumë vështirësi nga Liverpuli në Kupën e Botës për

Vazhdoni leximin →

Një gazetar i rekomandon Iskos: Ik shpejt , këtu në Madrid s’të do askush!

Mesfushori i Realit të Madridit ka disa javë që po përjeton një situatë “ferri” në “Santiago Bernabe”. Në fakt, Isko prej kohësh nuk është i kënaqur me statusin e tij në klubin “mbretëror”, ndërsa shpresonte se mbas ardhjes së trajnerit të ri, Santiago Solati, situata e tij do të përmirësohej, por ndodhi e kundërta, ajo

Vazhdoni leximin →