Broja ka oferta nga Anglia

Armando Broja do të mbyllë këtë sezon te Fulhami dhe do të kthehet te Çelsi. Por e ardhmja e tij është shumë e pasigurt, pasi nuk dihet se ku do të vazhdojë ai karrierën e tij. Dhe vetë Çelsi mund të bëhet pengesë për këtë. Sipas mediave britanike, klubi londinez ka nevojë urgjente që të shesë

Vazhdoni leximin →

Fulham pa Brojën bën surprizën në “Old Trafford”

Armando Broja ka mundur të shijojë fitoren historike të Fulhamit në “Old Trafford“ nga stoli ku qëndroi për të 90’ pasi trajneri i klubit nga Londra preferoi Rodrigo Munizin. Transferta në Mançester nuk ishte aspak e lehtë për Fulhamin pasi vendasit vinin pas katër fitoresh radhazi. Pas pjesës së parë të mbyllur pa gola ekuilibrat

Vazhdoni leximin →