Kris Frum me doping, rriten presionet mbi Team Sky

Zbulimi i Kris Frum pozitiv ne testet amtidoping me substancen salbutamol ka bere qe mbi skuadren e tij, Team Sky te rritet presioni. Se fundmi nga specialiste te ndryshem eshte kerkuar qe skuadra britanike te pezulloje fituesin e Turit te Frances dhe La Vueltas, dicka qe nuk eshte bere ende. Ishte presidenti i UCI, David

Vazhdoni leximin →