Askush si Tuchel; në dy finale Champions radhazi me 2 skuadra të ndryshme

Pasi eliminoi Realin e Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve, Thomas Tuchel ngjitet në piedestal dhe bëhet një pjesë e historisë së turneut duke marrë një lloj revanshi ndaj Paris Saint  Germainit, një kënaqësi të dyfishtë. Pasi u shkarkua në muajin dhjetor nga skuadra transalpine, trajneri gjerman bëhet I pare që arrin në finalen

Vazhdoni leximin →

Siti, ekipi i 9-të anglez në finale, një rekord europian që nga viti 1955!

Nga Spanja kanë arritur të tillë si Reali, Barcelona, Atletiko Madrid, Valencia. Nga Italia e kanë provuar Fiorentina, Milani, Interi, Juventusi, Roma dhe Sampdoria, nga Gjermania janë Bajerni, Frankfurti, Hamburgu, Dortmundi, Mynshengladbahu, Leverkuseni, ndërsa nga Franca deri në ndeshjen e fundit kanë arritur Reimsi, Sent Etieni, Olimpik i Marsejës, Monako, Paris SG. Edhe pse italianët

Vazhdoni leximin →