Edhe Zverev pohon se Danil Mevdevedi mund të quhet Numri 1

Rivali i tij i finales së Shangait nuk pati dyshim. Aleksandër Zverev deklaroi se Danil Medvedevi mund të cilësohet si tenisti më i mirë në botë për momentin. Me gjashtë finale radhazi, rusi po arrin nivele, që mund të pretendohen vetëm nga Nadali, Federeri apo Gjokoviçi, dhe shpejt pritet të synojë numrin 1 të botës

Vazhdoni leximin →

Askush si Pedro Rodrigez, Zoti i finaleve dhe trofeve

Finalja e Europa League ka bërë që shumë futbollistë të gdhendin fort emrat e tyre; Ceh për sfidën e tij të fundit si futbollist profesionist, Hazard dhe Sarri pasi mund të kenë qenë në ndeshjen e tyre të fundit me Celsin si dhe Pedro Rodrigez. Sulmuesi spanjoll arriti të shënojë sërish në një finale duke

Vazhdoni leximin →

Gjokoviç kundër tersit në US Open, finale plot, por tituj pak

Nuk është konkurrimi më i vështirë për të, pasi askush nuk krahasohet me “Rolan Garosin” (“mbretërinë” e Rafael Nadalit). Gjithsesi, US Openi ka sjellë iluzionet dhe njëkohësisht zhgënjimet më të mëdha për Novak Gjokoviçin. Mbërrin aty për të luajtur finalen e 8-të, ndërsa ka fituar vetëm dy tituj në këtë Grand Slem, atë ndaj Nadalit

Vazhdoni leximin →