Partizani kundër “Final 4”, Rama: Nuk kemi qenë dakort

“Ky eksperimenti i “Final Four” na shkatërroi nga nervat me pjesën që duhej të motivonim lojtarët”. Me këtë fjali, drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama përmblodhi sezonin e të kuqve dhe njëkohësisht tha fjalën e tij për formulën e re që u ekperimentua këtë sezon për Kategorinë Superiore. Në përfundimin e finales kundër Egnatias

Vazhdoni leximin →

“Final 4”, Tetova kërkon edhe kampionatin

Për Egnatian janë ditë delikate pasi triumfi në finalen e Kupës së Shqipërisë mund të pasohet edhe nga ai në Superiore. Suksese këto, të cilat mund të bënin sezonin të paharrueshëm për Tetovën. Në vigjilje të ndeshjes mes Egnatias dhe Vllaznisë, trajneri rogozhinas u përgjigj kështu për gjendjen fizike të skuadrës pas finales së Kupës

Vazhdoni leximin →

Partizani në finalen e titullit

Partizani është finalisti i parë i “Final Four”. Ashtu siç pritej, të kuqtë kanë kaluar Skënderbeun në ndeshjen e parë gjysmëfinale të këtij mini-turneu dhe tanimë presin të qetë emrin e skuadrës që do të kenë përballë më datë 26 maj. Të kuqtë kalonin në ndeshjen e sotme edhe me një barazim, por ata treguan

Vazhdoni leximin →

Biletat e “Final Four”, tifozët ankohen për çmimet e larta

Prej ditësh vijon shitja e biletave të gjysmëfinales së sotme. Në sektorin “N” do të vendosen tifozët e Partizanit, ndërsa sektori “S” është i rezervuar për tifozët e Skënderbeut. Në tribunën kryesore, sektorët janë në dispozicion të tifozëve të Partizanit, ndërsa në sektorët W105, W106 dhe W107 do të vendosen tifozët e Skënderbeut. Të gjitha

Vazhdoni leximin →