Mancester Siti, Bernardo Silva, nën hetim për racizëm

Racizmi është në qendër të diskutimeve në futbollin anglez. Bernardo Silva është akuzuar nga Federata Angleze e Futbollit për sjellje jo korrekte dhe kjo për shkak të një postimi në Tëitter ku ishte një foto e shokut të tij të skuadrës te Mancester Siti, Benxhamin Mendi përkrah logos se një kompanie të njohur spanjolle cokollatash

Vazhdoni leximin →

Guardiola tërbohet: Siti–Kardif – tri ditë para gjysmëfinales së FA Kupës

Trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, nuk e fshehu pakënaqësinë e tij të madhe, kur mësoi se ata që drejtojnë Premier Ligën, vendosën që ndeshja mes Sitit dhe Kardifit të zhvillohet tri ditë para gjysmëfinales së FA Kupës (Kupës së Mbretëreshës). “Qytetarët” do të duhej të ndesheshin me Kardifin më 6 prill në “Etihad”, por

Vazhdoni leximin →

FA s’e vret shqiponjën: s’ka masë disiplinore kundër Shkodran Mustafit

Shoqata e Futbollit të Anglisë, FA, vendosi që të mos nisë procedurë disiplinore kundër futbollistit Shkodran Mustafi, për shkak të festimit të golit të tij në ndeshjen e fundit të Premier Ligës me gjestin e shqiponjës fluturuese. Mustafi, në fakt, është nga Gostivari, por luan me përfaqësuesen e Gjermanisë, pasi ka pashaportë gjermane. Sidoqoftë, gjatë

Vazhdoni leximin →

Murinjo: Nuk do të isha mërzitur edhe sikur të humbnim ndeshjen

Mançester Junajtidi siguroi pjesëmarrjen në finalen e FA Kupës së Anglisë, ndërkohë që ekipi i Zhoze Murinjp mundi 2-1, duke përmbysur rezultatin, në “Uembli”, Totenhemin. Mbas ndeshjes, specialisti portugez lavderoi mentalitetim dhe mënyrën e lojës së futbollistëve të vet: “Edhe sikur ta kishim humbur ndeshjen, nuk do të isha mërzitur dhe nxehur, sikurse më ndodhi

Vazhdoni leximin →