As Çelsi e as Arsenal, “fantazisti” ganez habit me zgjedhjen në Premier Ligë

Teksa fillimisht lidhej me një kalim te klubet e Londrës, Çelsi ose Arsenal, “fantazisti” ganez i “tulipanëve” të Ajaks, Muhamed Kudus është akomë dhe më pranë kalimit në Premier Ligë, por fitues për shërbimet e 23-vjeçarit, duket se ka dalë një ekip tjetër. Bëhet fjalë për “pulëbardhat” e Brajton, me këta të fundit që kanë

Vazhdoni leximin →

Gjithçka zyrtare, Ajaks siguron shërbimet e portierit nga Kosova

Pas largimit të Andre Onana, para 2 sezonesh, holandezët e Ajaks kanë vuajtur jo pak me gjetjen e një portieri cilësor për të mbrojtjur “shtyllat” e “tulipanëve”, mirëpo duket se tanimë e kanë gjetur. “Gjigandët” holandezë kanë nënshkruar këtë të mërkurë, me portierin gjerman, me prejardhje nga Kosova, Diant Ramaj, me 21-vjeçarin që kalon te

Vazhdoni leximin →

Ende nuk ka shënuar te Milan, “fantazisti” belg në “radarët” evropianë

I transferuar me shumë bujë nga kampionët belg të Klub Bruzh, për shifrën e 35 milionë eurove, “fantazisti” i “djajve” të Milan, Çarls De Ketelere nuk arriti dot të shkëlqejë me fanellën e “kuqezinjve” dhe këtë verë mund t’i japë atyre “lamtumirën”, pa shënuar ende golin e parë. Për shërbimet e 22-vjeçarit interesohen deri më

Vazhdoni leximin →

Çelsi e Arsenal në “garë”, “ylli” ganezi zgjedh “topçinjtë”

Prej disa ditësh tashmë, klubet e Londrës, Çelsi e Arsenal kanë shfaqur interesimin për të sjellë në Premier Ligë, “yllin” ganez të holandezë të Ajax, Muhamed Kudus dhe mesa duket së fundmi, talenti 22-vjeçar e ka bërë zgjedhjene tij. Kudus dëshiron të kalojë te nënkampionët e Anglisë, Arsenal, teksa mësohet se i ka kërkuar menaxherëve

Vazhdoni leximin →

“Garë” mes ekipeve të Londrës, Çelsi e Arsenal duan “yllin” ganez

“Topçinjtë” e Arsenal dhe “blutë” e Çelsit, mund të konsiderohen si dy ndër ekipet që kanë bërë lëvizjet më të bujshme këtë merkato dhe me fraksionin e transferimeve akoma të hapur, mund të ketë sërish kalime lojtarësh te këto dy ekipe. Kësaj here bëhet fjalë për mesfushorin e talentuar të Ajax, Muhamed Kudus, i cili

Vazhdoni leximin →

Gjithçka zyrtare, Milan prezanton “tulipanin” holandez

Para pak ditësh u arrit marrëveshja dhe tanimë gjithçka është zyrtare. “Tulipani” holandez, Tijani Reijnders është lojtari më i ri i “kuqezinjve” të Milan, i cili njëkohësisht është transferimi i pestë këtë sezon pas Sportielo, Luka Romero, Loftus-Çik e Kristjan Pulisiç. Holandezët e AZ Alkmar kanë pranuar ofertën e italianëve prej 20 milionë eurosh plus

Vazhdoni leximin →

PSG sjell në Paris zëvendësuesin e “yjeve”

Pas një sezoni fantastik ku arriti të shënojë plot 22 gola e të dhurojë 9 të tjerë, “fantazisti” holandez, Ksavi Simons është pranë rikthimit te “gjigandët” francezë të PSG. “Gjigandët” francezë kanë aktivizuar klauzolën në kontratë, që i lejon kampionët e Ligue 1 të sigurojnë kartonin e 20-vjeçarit për vetëm 6 milionë euro dhe në

Vazhdoni leximin →

Një “tulipan” në Milano, gëzojnë “kuqezinjtë”

Sportielo, Luka Romero, Loftus-Çik, Pulisiç dhe tanimë, Tijani Reinders. Kjo është merkatoja e derimëtanishme e “kuqezinjve” të Milanit, me këta të fundit që ditën e sotme nënshkruan me mesfushorin holandez 24-vjeçar. I ardhur nga holandezët e AZ Alkmar, Reinders pritet t’i kushtojë italianëve vetëm 20 milionë euro, shifër kjo tejet e ulët për cilësitë e

Vazhdoni leximin →