Erdogan në stadium për në çerekfinalen Turqi-Holandë

Presidenti turk, Recep Tajip Erdogan pritet të marrë pjesë në ndeshjen çerekfinale të ekipit kombëtar turk, në Euro2024, kundër Holandës, në Berlin të shtunën, mes polemikave rreth festimeve të golit që përfshin lojtarin turk, Merih Demiral. Burime presidenciale theksuan se Erdogan anuloi udhëtimin e tij për në Azerbajxhan, të planifikuar për të shtunën. Nuk kishte

Vazhdoni leximin →

Çështja Ozil; Erdogan i hedh benzinë zjarrit

Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan i hedh benzinë zjarrit në cështjen Mesut Ozil. kreu më i lartë i shtetit turk që do të nisë një vizitë disa ditore në Gjermani, i doli sërish në mbrojtje mesfushorit turko gjerman rreth të cilit polemikat janë ende të forta. Përpara udhëtimit të tij në Berlin, Erdogan bëri

Vazhdoni leximin →

E do Erdogani, do t’ia ulin dënimin!

Ylli kryesor i futbollit turk, Arda Turan, pritet që të falet dhe, kështu, dënimi i tij qëai të mos luajë 16 ndeshje ka shumë mundësi që të ulet në mënyrë drastike. Në Turqi, e dinë të gjithë se ky futbollist është beniamin i presidentit të vendit, Rexhep Taip Erdogan, që madje ishte edhe kumbar në

Vazhdoni leximin →

Arda Turan zgjedh krahun në Turqi: Votoni për Erdoganin!

Është futbollist, por e quan për detyrë të mos jetë asnjanës. Arda Turan ka zgjedhur një krah në debatin e nxehtë politik dhe kushtetues që po zhvillohet në vendin e tij, Turqi. Lojtari i Barcelonës ka kërkuar që të votohet “Po”, ndaj projekt-kushtetutës së propozuar nga Taip Rexhep Erdogani, presidenti i vendit. Ai e ka

Vazhdoni leximin →