Plani i ri i Romës; Sarri, në vend të Di Franceskos?

Roma duket se ka filluar të planifikojë të ardhmen e saj dhe Euzebio Di Francesko duket se nuk do të jetë në të. Sipas të përditshmes ‘La Repubblica’, drejtuesit e klubit roman kanë hedhur sytë nga Mauricio Sarri për rolin e trajnerit të skuadrës për të zëvendësuar Di Franceskon. Mësohet se Franko baldini ka hyrë

Vazhdoni leximin →

Sarri lë Celsin? Roma e kërkon për sezonin e ardhshëm

Roma dhe Celsi që po jetojnë momente jo pozitive duket se do të kryqeëzojnë rrugët e tyre. te verdhekuqtë Euzebio di Francesko ndaj Milanit luan pozicionin e tij në stolin e Romës pas humbjes poshtëruese 7-1 me Fiorentinën, ndërsa te Celsi kritikat për trajnerin Sarri janë shtuar sidomos pas humbjes 4-0 kundër Bornmuthit me italianin

Vazhdoni leximin →

Roma konfirmon Di Françeskon, rinovon deri ne vitin 2020

Ndodhi ajo qe pritej, Euzebio Di Françesko rinovon me Romen deri ne vitin 2020. Gjithçka u zyrtarizua diten e hene me Di Françeskon qe nuk e fshehu entuziazmin e tij per kete zgjatje te bashkepunimit me verdhekuqte. ‘Jam shume i lumtur qe m’u dha mundesia per te vazhuar kete aventure-tha Di Françesko-besimi qe kane treguar

Vazhdoni leximin →