Neymar ‘financon’ Barcelonën; katalanasit përgatisin ‘goditjen e trefishtë’; Coutinho, Dembele dhe Iñigo Martinez.

Pas largimit të Neymar te Paris Saint Germain lind në mënyrë të paevitueshme pyetja: Çfarë do të bëjë Barcelona me 222 milionë Eurot e përfituar prej tij? Përgjigjja është e thjeshtë; do të bëjë blerje të reja. Sipas medias spanjolle skuadra blaugrana është shumë pranë realizimti të 3 goditjeve të rëndësishme në merkato;  Iñigo Martinez,

Vazhdoni leximin →

Kur tradhëton Guardiola, viktima quhet Barcelona

Pep Guardiola e dëshiron sulmuesin e talentuar të Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola është takuar me talentin francez të Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele shkruan Le10Foot. Dembele pritet të largohet gjatë kësaj vere nga Dortmund, me disa skuadra të interesuara për të. Ai  ka drekuar me Guardiolan në Manchester ku kanë

Vazhdoni leximin →

Ka talent edhe kur refuzon bujshëm Barcelonën e Leo Mesit

Ousmane Dembele dëshiron nga Borussia Dortmund pas shkarkimit të Thomas Tuchel. Por, ai nuk dëshiron të transferohet në Barcelonë dhe nuk  është nga ata që do të pranonin te preknin token katalane me çdo kusht. Talenti i Francës, Ousmane Dembele nuk dëshiron të qëndroj në Borussia Dortmund. Ai dëshiron të gjej një skuadër të re,

Vazhdoni leximin →

“Mesi i ri” Dembele, ëndrra e pamundur e Barcelonës!

Kur Reali apo Barcelona e duan një lojtar, është e pamundur që transferimi të mos ndodhë. Kështu është aksioma e futbollit, ndërsa në Gjermani binomi bëhet triumvirat, pasi i shtohet edhe Bajerni. Gjithsesi, nuk do të jetë e lehtë t’i rrëmbehet Dortmundit një futbollist kaq i talentuar si Usman Dembele. Djali i ri 19-vjeçar po

Vazhdoni leximin →

Vendim i çuditshëm i Dembele, injoron Realin për Sëlltikun

Skuadrat e mëdha të Evropës janë çuditur dhe njëkohësisht zhgënjyer nga sulmuesi I Sëlltikut, Musa Dembele. Menaxheri i francezit ka bërë të ditur, se futbollisti do të mbetet në Skoci, pavarësisht interesimit të Real Madridit. “Musa nuk ka stres. Ai nënshkroi një marrëveshje 4-vjeçare me klubin nga Gllasgou dhe ai do të qëndrojë edhe për

Vazhdoni leximin →