Kriminelët që vodhën yllin e Totenhemit, Dele Ali, dhe psikologjia e sjelljes kriminale!

Dele Ali me siguri që nuk ka pasur ndonjë njohuri për psikologjinë e sjelljes kriminale. Në jetë i ka mjaftuar të stërvitet mirë për t’u bërë futbollist profesionist e për të pasur mundësi të kënaqë teka të tilla, edhe duke kërkuar “qumësht dallëndysheje”. Vetëkuptohet, që ylli i Totenhemit, që u dhunua nga dy vjedhës, u

Vazhdoni leximin →

Dele Ali, frikë në Mikonos; humbet ndjenjat në plazh

Frikë për Dele Alin në Mikonos, mesfushori Totenhemit u largua nga plazhi në ishullin grek ku gjendej së bashku me të fejuarën e tij, Rubi Mae, pasi humbi ndjenjat në shezlong. I nxehti, ndeshjet e Beach volley, rënia e tensionit dhe konsumimi i pijeve alkoolike pak më shumë sec duhej bënë që futbollisti 23 vjecari

Vazhdoni leximin →

E fejuara e Dele Ali ‘ndan’ Uemblin: e mjerë dhe…sexy

Dele Alli nuk duhet të mburret vetëm me faktin se është një prej futbollistëve më të vlerësuar në Premier League por edhe se ka në krah një femër sexy. Ajo quhet Rubi Mae dhe këtë fundjavë në Uembli  në ndeshjen mes Totenhemit dhe Kristal Palas , ajo tërhoqi vëmendjen e pothuajse të gjithëve në stadium.

Vazhdoni leximin →