Dele Ali, frikë në Mikonos; humbet ndjenjat në plazh

Frikë për Dele Alin në Mikonos, mesfushori Totenhemit u largua nga plazhi në ishullin grek ku gjendej së bashku me të fejuarën e tij, Rubi Mae, pasi humbi ndjenjat në shezlong. I nxehti, ndeshjet e Beach volley, rënia e tensionit dhe konsumimi i pijeve alkoolike pak më shumë sec duhej bënë që futbollisti 23 vjecari të bjerë në plazh duke detyruar të fejuarën e tij që të kërkojë ndihmën e punonjësve të sigurisë së hotelit për ta cuar në makinë dhe për të kthyer në dhomë.

Rubi Mae, 24 vjec, u bë protagoniste në Botërorin e 2018 pasi u zgjidh si një prej WAGS-at më të bukura të evenimentit.

sfidanti.al