Çfarë talljeje për Junajtidin, Guardiola bëri vetëm 10’ taktikë për derbin

Kështu thotë Kevin De Brujn, ylli i Mançester Sitit, ndërsa kanë kaluar ditë që nga fitorja 2-0 e “qytetarëve” në “Old Traford”. Sipas mesfushorit ofensiv nga Belgjika, trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola, shpenzoi vetëm 10 minuta kohë për ta përgatitur taktikisht ndeshjen ndaj Mançester Junajtidit. Kampionët triumfuan në fushën e rivalëve në sfidën e

Vazhdoni leximin →

De Brujni tregon sesi ndodhi përplasja me Zhoze Murinjon

Kanë kaluar shumë vite që nga ajo kohë dhe gjërat janë harruar. Secili prej tyre ka ndjekur rrugën e tij, futbollisti duke shkëlqyer për Mançester Sitin dhe trajneri duke tentuar trofetë dhe futbollin e Championsit nga Totenhemi tek Roma. Flasim për Kevin De Brujnin dhe Zhoze Murinjon, që dikur ishin bashkë në “Stemford Brixh”. Mesfushori

Vazhdoni leximin →