Historia prekëse e portierit adoleshent

Një adoleshent me ëndrra të mëdha që nuk pranon të dorëzohet edhe pse ka mësuar se shumë shpejt do t’i nënshtrohet një operacioni të vështirë për amputimin e këmbës së djathtë. Dy vite më parë, tifozi i Manchester United, Jake Last, luante për Burnley U-14 ndërsa njihej për aftësitë e tij dhe mbante nofkën “Macja”

Vazhdoni leximin →

Bayern, bisedime me Vincent Kompany

Trajneri i Burnleyt, Vincent Kompany, është shfaqur si kandidat për të pasuar Tomas Tuhel në stolin e Bayernit. Skuadra e tij ra nga Premier League pas një sezoni aty, por 38-vjeçari ka simpatizues për mënyrën e lojës. Pas shumë përpjekjesh të pasuksesshme për të gjetur trajnerin e ri, Bajern i Mynihut ka tashmë belgun Vincent Kompany

Vazhdoni leximin →

Muric me notën 10 kundër Chelseat

Burnley mori një pikë në transfertë ndaj Chelseat, në përballjen që u mbyll 2-2. Një nga më të mirët në fushë për ekipin e drejtuar nga Kompany ishte portieri Aro Muric. “Gardiani” kosovar ishte vendimtar me pritjet e tij, duke ndihmuar skuadrën për të dalë me rezultat pozitiv nga “Stamford Bridge”. Te “SofaScore”, faqja e

Vazhdoni leximin →

Burnley, mbrojtësi Taylor falimenton

Ylli i skuadrës së Burnley, mbrojtësi Charlie Taylor ka deklaruar publikisht falimentimin. Për shkak të aturave të papaguara, ai është detyruar të dorëzohet duke deklaruar se nuk ka më asnjë qindarkë në llogarinë e tij dhe kjo është një situatë e pakuptimtë për një lojtar që në “Turf Moor” përfiton rreth 35 mijë pound në

Vazhdoni leximin →

Çelsit i gjen çelsin Burnley që e ndalon pa fituar

Blutë’ e Londrës kanë barazuar 1:1 në ‘Turf Moor’, me vendasin e Burnleyt, në kuadër të javes së 25-të. Liderët e Premierligës e nisën mirë takimin, kur pas një kundërsulmi të shpejtë gjetën rrjetën, kur shënuan me anë të Pedros. Vendasit u rikthyen në lojë, duke barazuar nga gjuajtja e lirë nëpërmjet Brady, në minutën

Vazhdoni leximin →