Brdariç për “Kicker”: Rikthimi në Shkodër çështje zemre!

Në prag të ndeshjes mes Skënderbeut dhe Vllaznisë, trajneri i ekipit shkodran ka dhënë një intervistë për “Kicker” ku ka treguar arsyen se përse ishte rikthyer në Shqipëri. “Shkodra është një qytet i veçantë dhe për mua rikthimi aty ishte çështje zemre. Në Shkodër kisha kaluar kohë të arta. Qyteti, tifozët dhe stadium janë fantastik

Vazhdoni leximin →

Vllaznia i beson stolin Brdaric, gjermani zbarkon në Shkodër

4 javë përpara fundit të sezonit të rregullt, në Shkodër vendosën të ndryshojnë trajner. Në mënyrë surprizë, të enjten në mbrëmje, klubi i Vllazninsë doli me një reagim zyrtar duke njoftuar ndërprerjen e bashkëpunimit me Qatip Osmanin dhe ndihmësin e tij. Ky vendimi erdhi menjëherë pas eliminimit nga Kupa e Shqipërisë, një eliminim që me

Vazhdoni leximin →

E vërteta e Brdariçit na “merr fytyrën” në Gjermani pas intervistës së “Kikerit”!

Trajneri gjermano-kroat i shkodranëve nuk tha asgjë përveçse atë që ishte dhe atë që është. Në intervistën për revistën gjermane “Kiker”, Tomas Brdariç theksoi se “jam i lumtur sa një “mbret i dëborës” që tani po stërvitemi në një fushë me bar artificial”. E tillë është gjendja në futbollin shqiptar që Vllaznia e Shkodrës, skuadra

Vazhdoni leximin →