Përse Bonuçi e Kielini nuk hanë makarona për Championsin?!

Dihet se “pasta” është një specialitet i kuzhinës tradicionale italiane dhe Leonardo Bonuçi kishte të drejtë kur ngacmonte anglezët se “ju duhet ende që të hani shumë makarona që të na mundni”. Dakord, Italia fitoi Kampionatin Europian duke mundru Anglinë pas penalltive në “Uembli”, por gjithsesi, duket se Bonuçi apo Kielini nuk hanë aq shpesh

Vazhdoni leximin →

Bonuçi, ti je një futbollist apo një tifoz?!

Skena humoristike pati në fund të gjysmëfinales së Europianit, kur ylli i mbrojtjes italiane shkoi të festonte me publikun në tribunën pas portës. Leonardo Bonuçi u hodh në krahet e tifozëve në një moment tepër emocional pas gjuajtjes së penalltive, por e papritura i ndodhi kur u kthye për në fushë. Një roje private, një

Vazhdoni leximin →

Dibala e Bonuçi: Le të ndihmojmë duke qendruar në shtëpi!

Qendërmbrojtësi juventin,  thotë se në kohë koronavirusi është bërë “dembel” i vërtetë, dhe rri i mbyllur gjithë kohën në dhomën e tij. Leonardo Bonuçi thotë se “dal vetëm kur duhet të ndërroj çarçafët, e të pastroj, ndërsa pjesën tjetër jam aty”. i këtij qendrimi edhe shoku i tij i skuadrës, Paulo Dibala. Argjentinasi i sulmit

Vazhdoni leximin →

‘Fino alla fine’; Bonuci rinovon me Juventusin deri në 2024

Leonardo Bonucci do të mbyllë karrierën te Juventusi. Qendërmbrojtësi italian rinovoi këtë të martë kontratën e tij me Zonjën e vjetër deri në vitin 2024, lajm që u komunikua nga vetë klubi torinez me një deklaratë zyrtare. ‘Është një histori e gjatë dhe intensive që e lidh Leonardo Bonucin me Juventusin-theksohet në komunikatën e Juventusit-një

Vazhdoni leximin →