Shaqiri takohet me Boatengun pas 6 vjetësh tek Lioni

Ylli shqiptar i Zvicrës mbërriti në qytetin e shquar francez që nga Liverpuli. Qendërbrojtësi i dëgjuar i Bajernit dhe i kombëtares së Gjermanisë udhëtoi nga më afër, që nga Mynihu, por pikëtakimin e patën të njëjtë, Lionin. Xherdan Shaqiri dhe Zherom Boateng do të jenë shokë skuadre përsëri, ashtu siç ishin në vitet 2012-2015 tek

Vazhdoni leximin →

Lufta kundër racizmit, Boateng: Asnjë i bardhë nuk me tha se do që të më mbështese në këtë betejë

Viti 2020 ishte padyshim edhe viti i betejës kundër racizmit. Britma ‘black lives matter’ që shpërtheu në një pjesë të mirë të planetit pati meritën që të bëjë sensibilizimin në lidhje me cështjen e diskriminimit racial dhe jo vetëm. Por është ende shumë pak. Ai që thotë këtë me bindje është Kevin prince Boateng që

Vazhdoni leximin →

Melissa Satta-Boateng; fundi i një historie dashurie

Historia e dashurisë mes Melissa Satës dhe Kevin Prince Boateng është mbyllur përfundimisht. Ishte vetë futbollisti I Monzas që e konfirmoi nëpërmjet profilit të tij në rrjetet sociale. ‘Pas një periudhe ndarjeje, vendosëm që të ndërpresim përfundimisht lidhjen tonë duke respektuar pozicionet tona dhe me një qetësi totale-shkruante Boateng në postimin e tij teksa publikoi

Vazhdoni leximin →