Bajerni nuk ka ndërmend të bëjë blerje në janar 2021!

Nuk është se pritej që të bënin ndonjë gjë tjetër, por konfirmimi vjen nga Gjermania. Kampionët e Bundesligës nuk pritet të zgjidhin “qesen” për t’u përforcuar në janar, ndërsa drejtuesit mendojnë se mund të mbështeten tek lojtarët e rinj. Bajerni ka disa të tillë si Xhamal Musiala (17 vjeç), Angelo Stiler (19), Mark Roka (24),

Vazhdoni leximin →

Blerjet e reja të Bajernit: Karakteri shpesh vlen më shumë se talenti!

Tifozët prisnin dy emra që u lakuan gjatë, pikërisht Kallëm Hadson-Odoin e Çelsit dhe Serzhinjo Destin nga Holanda, por ata zgjodhën drejtime të tjera. Drejtuesit e Bajernit u detyruan të ndryshonin “objektiv” dhe të merrnin me nxitim në orët e fundit të transferimeve dy lojtarë të tjerë, Erik-Maksim Çupo-Motingun dhe Ismaila Sarrin. Drejtori sportiv, Salihamixhiç,

Vazhdoni leximin →