Niko Uilliams, heroi “arab” i Atletikut të Bilbaos!

Është vetëm 19 vjeç dhe nuk pritej të ishte protagonisti i madh. Gjithsesi, ndodhi ndryshe me Niko Uilliamsin, lojtarin adoleshent të Atletikut të Bilbaos që shënoi golin e fitores 2-1 ndaj Atletikos së Madridit në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Ndeshja në Arabinë Saudite u zgjidh në 81’, ndërsa 19-vjeçari kishte në fushë vetëm 11

Vazhdoni leximin →

Evropiani, Sevilla do të zëvendësojë Bilbaon?

Këto ditë janë vendimtare për Evropianin. UEFA po analizon një nga një 4 rastet e qyteteve që nuk shfaqën gatishmërinë për të pritur publik në eventin më të rëndësishëm kontinental të futbollit dhe një prej tyre është edhe Bilbao. Situata në qytetin e rajonit bask është praktikisht e ngecur teksa autoritetet rajonale këmbëngulin në qëndrimin

Vazhdoni leximin →