Benfika heq grumbullimin; kontrollon lojtarët me anë të teknologjisë

Grumbullimi i detyruar i futbollistëve transferohet në…kycin e dorës. Kjo ideja e re e ardhur nga portugalia dhe pikërisht nga skuadra e Benfikës që duket se ka pajisur futbollistët me byrzylukë elektronikë. Ai që e zbuloi këtë zhvillim të ri te skuadra luzitane ishte vetë trajneri Bruno Lage. ‘Është një shtetrrethim-tregon Lage-futbollistët mbajnë një byrzylyk

Vazhdoni leximin →