Me 5 Champions, por jo i plotësuar, ky ishte Garet Bejli!

Pesë Champions, 4 Kupa të Botës për Klubet dhe 3 tituj kampion në Spanjë. Këto janë arritjet e mëdha të karrierës së Garet Bejlit që e mbylli me futbollin në moshën 33-vjeçare. Tepër shpejt për standardet e sotme, por tepër vonë për një lojtar që kishte më shumë dëshirë të luante gol sesa “top”. Pep

Vazhdoni leximin →

Garet Bejl, mbyll karrierën kryevepra që mbeti e papërfunduar!

Ishte një talent i madh dhe shumë tifozë britanikë, qofshin uellsianë, skocezë apo anglezë, pohojnë se mund të cilësohet më i madh talent i ishujve ku u shpik futbolli. Garet Bejl jo më kot vendosi rekordin botëror të transferimeve prej 100 milionë eurove kur kaloi nga Totenhemi tek Reali, ndërsa eleganca, shpejtësia dhe zgjuarsia e

Vazhdoni leximin →

Bejl e Hazar, kush nuk luan qesh edhe kur skuadra humbet!

Ndoshta uellsiani do të bëhet edhe një herë çështje në Madrid, dhe tifozët do ta sulmojnë pasi ai u filmua dhe u fotografua duke qeshur ndërsa Reali u mund në Bilbao, duke u eleminuar nga Kupa e Mbretit. Kjo ndodhi kur trajneri Ançeloti ktheu në stol Hazarin, pasi e nxorri fillimisht për të bërë nxemjen,

Vazhdoni leximin →

Reali nxjerr “në shitje” Bejlin, Hazarin, Iskon; dikur “ar safi”, por sot nuk i merr kush!

Madrilenët mbetën duke dalë në treg, por këtë “mall” nuk dëshirojnë t’ia blejnë. Garet Bejl, Eden Hazar dhe Isko Alarkon janë lojtarët që ishin yje tek Reali, por tani nuk i do trajneri Karlo Ançeloti, siç nuk i deshi as Zinedin Zidani. Mediat spanjolle raportojnë se klubi “merenges” do të përpiqet që t’i transferojë në

Vazhdoni leximin →