Barcelona çon në gjyq Bartomeun, 5 rastet më flagrante sipas Laportës

Saktësisht klubi katalanas ka bërë denoncim në organet e tatimeve (fiscalia për spanjollët), dhe kërkohet ndëshkimi pë rata që cilësohen si fajtorë për gjendjen skandaloze të financave në “Kamp Nou”. Në qendër të akuzës është ish-presidenti Bartomeu, por edhe ish-zyrtarë. Janë 5 raste kryesore për të cilët foli njëri nga drejtuesit, Zhaume Kampaner, por nuk

Vazhdoni leximin →

Skandali i “Barçagejtit”: Duhet kontrolluar Pep Guardiola!

Vazhdojnë të dalin gjëra “pikante” nga gjyqi për ish-drejtuesit e Barcelonës, dhe agjencisë së kontraktuar prej tyre për të njollosur disa nga vetë lojtarët apo njerëz të tjerë të futbollit. Pronari i kompanisë për të cilën bëhet fjalë, Karlos Ibanjez, tregoi para gjykatës se kishte punuar me drejtuesit e Barcelonës (ish-presidentin Bartomeu) dhe se kishte

Vazhdoni leximin →

Arrestimi i Bartomeut; Barcelona ofron bashkëpunimin e saj

Arrestimi i Josep Maria Bartomeut dhe 3 drejtuesve të tjerë të Barcelonës për shkak të ‘Barçagate’ ishte lajmi i ditës jo vetëm në Spanjë por edhe në mbarë botën. Klubi katalanas padyshim që reagoi në lidhje me këtë ngjarje teksa doli me një komunikatë për shtyp ku theksoi se bashkëpunoi me policinë dhe autoritetet gjyqësore

Vazhdoni leximin →

Barcelona, Bartomeu takon presidentin e komanduar, Tusquets

Ish presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu shkoi në selinë e klubit blaugrana, menjëherë të nesërmen pas dhënies së dorëheqjes së tij dhe të gjithë Këshillit Administrativ. Me të mbërritur në zyrë, Bartomeu u takua me Presidentin e Komisionit të Ekonomisë të klubit, Carles Tusquets  që do të jetë presidenti i komanduar i klubit deri

Vazhdoni leximin →